Prawo Ponad Prawem 2 prod. Fame BeatzUtwór "Prawo Ponad Prawem" powstał ku pamięci Igora Stachowiaka, który zmarł na komendzie 15 maja 2016 roku po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy we Wrocławiu.

W utworze kolejno pojawiają się:
Kosa, Boro, Nizioł, Kafar Dixon37, Jongmen, Kucharz, Tps, Ośwa, Grzybek, Lopez, Wieszak, Żaba, Mały Dzb, Jackson, Profus PPZ, Santana, Sadoch, Vander, Mara oraz Adi.

Sprawa nieprawidłowości, do których mogło dojść przy zatrzymaniu mężczyzny stała się przedmiotem debaty medialnej, szczególnie po publikacji reportażu Wojciecha Bojanowskiego w programie Superwizjer w maju 2017. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar stwierdził po publikacji reportażu, że nie ma wątpliwości, że wobec Stachowiaka użyto tortur oraz że sposób jego traktowania przez funkcjonariuszy policji stanowił „rażące naruszenie praw obywatelskich".

15 maja 2016 na wrocławskim rynku policjanci uznając Igora za podobnego do poszukiwanego przez nich człowieka, omyłkowo zatrzymali powracającego z klubu nocnego 25-letniego Igora Stachowiaka. Został on zatrzymany przez dwa dwuosobowe patrole policji, w gwałtowny sposób obezwładniany, duszony i rażony paralizatorem, po czym odwieziony do komisariatu policji Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12.

Badanie alkomatem po przywiezieniu do komisariatu nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak w okresie późniejszym wydruk z alkomatu zaginął. Stachowiak został wyprowadzony z pokoju przesłuchań do toalety. Skuty kajdankami i rozebrany ze spodni i bielizny, leżąc na podłodze ciemnej łazienki był rażony paralizatorem przez 6 policjantów. W trakcie przekuwania przez sześciu funkcjonariuszy kajdanek z przodu do tyłu, Stachowiak przestał oddychać.

Facebook